powrót do strony głównej

Rumunia
Butiurca Sándor Marius (Sanyi)
Sanyi pochodził z Rumunii, z miasta z Targu-Mures. Spędził w naszej fundacji 10 tygodni jako praktykant. Przyjechał do fundacjipod koniec listopada 2011 i przebywał do początku lutego 2012. Podczas jego pobytu odwiedził on liczne szkoły w kilku polskich miastach takich jak Łódź, Warszawa czy Gdańsk, gdzie przedstawiał kulturalne seminarium o ludziach, języku i tradycjach Rumunii. Wziął również udział w jednej z naszych akcji w Nowym Sączu.

 

Hong Kong
Sally pochodzi z Hong Kongu i studiuje na Uniwersytecie w Melbourne, w Australii. W grudniu 2011 roku, przyjechała do Fundacji na sześć tygodni. W Łódzkich szkołach(podstawowych, gimnazjalnych i licealnych) opowiada o kulturze i obyczajach Hong Kongu. Prowadzi też wykłady z geografii dla uczniów i uczy ich podstaw chińskiego. Brała też udział w akcji sprzedaży baśniowych zapałek w Białystoku.

 

Corina pochodzi z Bukaresztu i jest studentką Stosunków Międzynarodowych (International Relations) w Bukareszcie. Przyjechała do Fundacji na miesiąc (sierpień-październik 2009) realizując wcześniej ustalone założenia: współpraca z zagranicznymi placówkami i instytucjami, akcje integracyjno-edukacyjne (w Warszawie, Poznanium Krakowie i Łodzi), prezentacje audiowizualne dotyczące min. kraju, z którego pochodzi, dyskusje z dziećmi w jęz. angielskim, prezentowanie Fundacji "Dziewczynka z Zapałkami".

 

Elita przyjechała z Săo Paulo - największego miasta Ameryki Południowej i Brazylii - gdzie studiuje dziennikarstwo. W Fundacji przebywała od grudnia 2009 do lutego 2010 roku. Podczas swojego pobytu dokonywała prezentacji swojego kraju i kultury, prowadząc prelekcje w szkołach na terenie Polski. Uczniowie mogli się w ten sposób zapoznać z folklorem i historią Brazylii, tradycjami i życiem codziennym w brazylijskich miastach i wsiach. Wykłady były wzbogacone o prezentację Fundacji.

 

Cristina przebywała w Fundacji w roku 2010. Przyjechała do niej z rumuńskiego miasta Galati. Jako wolontariuszka przebywała w Sofii (Bułgaria). Podczas pobytu w Łodzi prowadziła zajęcia w szkołach mające przybliżyć uczniom kulturę Rumunii, jej tradycje i historię. Opowiadała o języku rumuńskim i życiu codziennym w swoim rodzinnym kraju.

 

Barna pochodzi z miasta Sülysáp. Ukończył Budapest Business School (College of International Management and Business). Przebywał w Fundacji od grudnia 2009 do maja 2010 roku. Praktyki Barny polegały na prezentacji swojego kraju (historia narodu, ciekawostki dotyczące kultury i tradycji). Zajęcia prowadził min. w Warszawie, łodzi, Poznaniu, Jeleniej Górze i Wrocławiu. Był tez odpowiedzialny za kontakt z fundacjami zza granicy pomagającymi dzieciom z ubogich i patologicznych rodzin.

 

Yuka przyjechała do Fundacji z Tokio i jest studentką Keio University, gdzie studiuje nauki humanistyczne. Studiowała również w Singapurze. W Fundacji realizowała program, dzięki któremu dzieci z polskich szkół mogły zaznajomić się z kulturą Japonii (origami, kaligrafia), kuchnią orientalną, historią i życiem codziennym Kraju Kwitnącej Wiśni. Z wielkim zaangażowaniem opowiadała o sztuce swojego kraju i języku, dość trudnym do przyswojenia dla posługujących się alfabetem łacińskim.

 

Serhat pochodzi z Turcji, z Istanbułu. W Fundacji przebywał w marcu 2011 roku. Studiuje administrację w Marmara University w Istanbule. dzieciom z polskich miast prezentował turecki alfabet, opowiadał o tańcach narodowych i historii Turcji.