Pomóż dzieciom w oryginalny sposób - kup książkę "Dziewczynka z zapałkami"!


W marcu 2012 roku ukazała się druga część książki "Dziewczynka z zapałkami". Dzięki niej możemy śledzić dalsze losy łódzkiej fundacji, jej zaangażowanie i pracę. Zachęcamy Was do zakupu książki pt. "Dziewczynka z Zapałkami" autorstwa Piotra Myśliwca.

Uwaga! Na stronie udostępniona jest jako upominek część pierwsza w formie elektronicznej (dokument PDF).  Link

W sprzedaży dostępne są tomy 2, 3 i 4 w formie papierowej, których cena jest baśniowa - oczywiście każda złotówka to radość dla Dziewczynki z zapałkami.

 

 

Zainteresowanych nabyciem książki prosimy o wpłatę na konto Banku Pocztowego S.A. O/Łódź na numer 
63 1320 144926334 96120000001 z dopiskiem Książka cz. 2 lub 3 i 4. 
Książka zostanie przekazana drogą pocztową.Ze wstępu:
"Zapraszam Cię do przeczytania tej książki. Tego co jest tu napisane, informacji zawartych w tej publikacji, nie uzyskasz w żadnym radiu czy telewizji, nie przeczytasz w żadnej gazecie. W 1998 roku powstał projekt o skromnej nazwie „Dziewczynka z zapałkami”, który po trzynastu latach przyjął rozmiary ogromne, przekraczając wręcz oczekiwania samych twórców.
Wiele osób, które nas odwiedzają, ma wyobrażenie o Fundacji jako malutkiej instytucji z jednym biurkiem i trzema pracownikami. Są bardzo zaskoczeni, widząc ogrom działań i ilość ludzi, którzy tutaj pracują.
Po dwóch latach od powstania projektu: „Dziewczynka z zapałkami”, została zarejestrowana Fundacja o tej samej nazwie. Podstawowym celem organizacji jest pomoc najsłabszym dzieciom, pokrzywdzonym przez los.
Fundacja dociera obecnie do ponad dwustu miast w kraju, gdzie organizuje pomoc. Tylko w latach 2009 i 2010 zorganizowała prawie cztery tysiące imprez, zajęć i akcji na rzecz najmłodszych, w których brało udział, skromnie licząc, ponad dwadzieścia tysięcy dzieciaków.
Jeśli chcesz dowiedzieć się: jak bez pieniędzy, a nawet przy zadłużeniu, udało się Fundacji zabrać na wakacje i ferie zimowe tysiące dzieci?
Jak udało się zaangażować do projektu studentów z Brazylii, Japonii, Chin, Tajwanu, czy wielu innych krajów?
Kto stoi za tak popularnymi dzisiaj akcjami zbierania żywności w centrach handlowych w okresach przedświątecznych?
Dowiesz się z tej książki. Ile trzeba przejść i z jakimi przeciwnościami losu zmagać się w Fundacji — wydawałoby się łatwej, lekkiej i przyjemnej pracy.
Kolejny już raz Fundacji grozi bankructwo. Postanowiłem opisać w tej książce moją przygodę i walkę z przeciwnościami, by znowu ktoś nie powiedział: „zostaliśmy oszukani — nachapali się pieniędzy i uciekli”. Chcę pokazać jak ogromną ilość poświęcenia i wiary trzeba wykrzesać z siebie, aby przetrwała taka Fundacja jak „Dziewczynka z zapałkami”.